menu
logo
tenteli
tenteli kayar catı
ürün menü

TENTELİ KAYAR ÇATI DORSE:
ŞASİ :

Yüksek mukavemetli çelikten gazaltı kaynağı ile imal edilmiş “I” kesitli DİNGİL :
3 lü dingil grubu

DİNGİL TUTUCULAR (Kulak)
Sıvama presde şekillendirilerek ölçülerde hatayı önlemek için de tüm flanş ve pleytleri kaynak robotu ile kaynatılmış

ÖN DİNGİL KALDIRMA
Dingil tutuculardan katlı körükle çekiciden kumanda edilebilen tip ön dingil kaldırma sisteminde eskiden kullanılan 3-2 valfler ve ayrı elektrik bobini yerine bunların tümünü içeren WABCO marka dingil kaldırma ventili kullanılmaktadır

SÜSPANSİYON
Seyir konfor ve güvenliği ön planda tutularak tasarlanmış Hava süspansiyon sisteminde ;
manuel yükseklik ayarı için Dorse kolu , otomatik yükseklik ayarı için seviye valfi, treyler salınım genliklerini almak için amortisörler ve hava körüklerinin karşılıklarına parabolik Z makaslar kullanılmaktadır.

galeri
 

KİNG PİN:
2” ölçüsünde flanşlı tip alttan Cıvata ile sökülüp takılabilen Ç4140 dövme çelikten imal edilmiş king pin
JANT , LASTİK
385/65 R 22.5 Tubeless lastikler , 11.75 R 22.5 jantlar

FREN SİSTEMİ
Çift devreli , pnomatik fren sisteminde tonaja göre fren tutuşu için otomatik yük ayar valfi , treylerin park halinde emniyetli duruşu ve beklenmeyen pnomatik bir problem sırasında otomatik frenlemesi için orta dingillerde imdatlı fren körükleri , balata aşınmasına göre fren ayarı için otomatik ayarlı fren cırcırları, frenleme esnasında kızaklamayı önlemek için ABS fren sistemi 4S-2M VCSII veya elektronikle desteklenerek, uyarılara daha hızlı cevap verir hale getirilmiş EBS fren sistemi iki farklı frenleme seçeneği olarak sunulmaktadır. EBS ile her tekere ayrı frenleme imkanı tanıyarak tekerlerin tamamında eşit balata aşınması sağlamakta böylece farklı zamanlarda servis gereksinimi ortadan kalkmış olmakta. EBS ayrıca devrilmeyi önleyici özelliği ile kullanıcılar için geniş raporlama özelliği ile de hem kullanıcılar hemde imalatçılar için bir kara kutu görevini üstlenmektedir.

YAN VE ARKA KAPI
Treylerin her bir yanında 5 adet sertleştirilmiş alüminyum profilden imal edilmiş elektrostatik fırın boya ile boyanmış dik kilit sistemine sahip döküm menteşeli kapaklar, arkasına ise isteğe göre normal kapak üzeri branda Ya da konteyner tipi yine alüminyumdan imal edilmiş gerekli perçinleme ve yapıştırma işlemleri ile esnemelere karşı mukavemeti artırılmış, gizli kilit sistemi ile estetik görünüm kazanan arka kapı kullanılmaktadır.
TABAN
30 mm kalınlığında yüzeyi fenolik reçine kaplı sudan etkilenmeyen kontraplak veya ihtiyaca göre baklavalı sac döşenmektedir.

AYAKLAR
Çift hızlı 25 ton hareketli 50 ton durağan yük kapasiteli ayaklar kullanılmaktadır.

ELEKTRİK SİSTEMİ
76/756 AT direktiflerine uygun 7x2 pimli veya 15 pimli elektrik soketi ile alınan enerji tamamen yalıtımlı ve geçmeleri soketli tesisat ile treyler üzerinde kurulu lambalara iletilmekte. Ana birleşimleri treyler arka kısmında monteli tesisat panosunda sağlayan sistem yine pano içerisindeki sigortalama ile kısa devrelere karşı korunmaktadır. Sürücünün karanlıkta treylerin uç kısımlarını görebilmesi için ön babalara, arka tampona köşe pozisyon, yanlara da (side marker) kehribar renkli lambalar kullanılmaktadır.

PNOMATiK SİSTEM
Treylerin pnomatik tesisatında enerji kaçaklarını önleyecek rekorlar ve iklim koşullarından etkilenmeyen polyemid hortum kullanılarak yol öncesi zaman ve yakıt kaybına neden olan hava tedarik süresi minimuma indirilmiştir.
ÇATI KABURGA SİSTEMİ VE BRANDA
Sökülebilir, geçmeli tip üst kroslardan oluşan kaburga treylerde yüklü/yüksüz güvenli ve gürültüsüz seyir sağlamaya yönelik tasarlanmıştır. Yan kapak babalarının (dikme) kırma tip oluşu yandan yüklemelerde kolaylığı sağlıyor. Çatı üzerine, uygun sıklıkta dokunmuş ithal SIO-LINE branda paslanmaz tokalarla birlikte kullanılmaktadır. Ayrıca branda altına çatı kaburgasını tamamlayan, parça yüklerin brandaya yük getirmesini önleyen sertleştirilmiş alüminyum profilden imal korkuluklar dizilmektedir.

BOYA – ASTAR
Pas mukavemeti yüksek EPOXY astar ile astarlandıktan sonra akrilik veya poliüretan son kat boya ile istenilen renkte boyanır.

VE...
Treyler tabanına yüklemeye mani olmayacak şekilde yük bağlama halkaları yerleştirilmekte, sabit arka tampon,erzak dolabı, takım dolabı, krom su deposu, yangın dolabı, teker takozu ve yeri, kapak ara gerdirme zincirleri, Yan bisiklet korkulukları kullanılmaktadır.

GARANTİ
12 AY

 

AKYEL TREYLER MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Adres:3. Organize Sanayi Bölgesi 83304 cd. No: 7 Başpınar / Gaziantep
Tel: 0 342 337 88 50 Faks: 0 342 337 81 61 Mail: bilgi@akyel.com.tr - web: www.akyel.com.tr